Připravte si sushi doma! S Richardem bude jako od japonských mistrů
Čím je pro vás sushi? Sváteční dobrotou, kterou si dopřáváte jen výjimečně? Nebo běžnou součástí života, bez které dlouho nevydržíte? A zkoušeli jste už někdy udělat sushi domácí? Možná se vám nepovede na první dobrou, i když, pokud si zvolíte jako lektora opravdového profíka, máte velkou šanci na vytvoření mistrovského díla!
Jak to vlastně bylo?
Ale trocha historie. Jak jistě víte, sushi je „doma“ v Japonsku. Vzniklo přitom vlastně náhodou, první zmínka o něm pochází už z roku 718 n. l. Původně se však ryby do rýže obalovaly z praktického důvodu, aby dozrály. Proto se nasolily a do rýže zabalily.
Díky tomu jednak déle vydržely, jednak kvašením získaly živiny navíc. Rýže se potom však nejedla, že to jde společně, objevili japonští jedlíci až časem. Do světa se tahle specialita dostala až v minulém století, protože mu přišli na chuť v Americe a odtud putovalo dál.
Ale zpět do současnosti. I když se sushi zdá být jen jako do rýže zabaleným kouskem ryby či zeleniny, úplná legrace jeho příprava není. Ale jak už bylo řečeno, záleží na tom, od koho se učíte. Richarda Tomáše sushi a japonské umění okouzlilo už v dětství, vyučil se a začal se mu věnovat na profesionální úrovni.
Zkušenosti sbíral přímo od japonských mistrů jakými jsou třeba Masayoshi Kazato (Chairman of the World Sushi Skills Institute Japan), Tadashi Yamagata (Representative Director of the World Sushi Skills Institute Japan) nebo Hirotoshi Ogawa (Representative Director of the World Sushi Skills Institute Japan).
Sushi jako zábava
Jeho kurz v rámci Extrakurzů se jmenuje Mistrovské sushi s Richardem Tomášem. Předvede a podrobně vám vysvětlí přípravu jednotlivých surovin i samotného sushi a ukáže, jak ho správně servírovat a jíst. Nebojte, s jeho pomocí to zvládnete i vy!
Udělejte si zábavné odpoledne, kurz si užijí i děti, vhodný je i pro naprosté amatéry! Kuchařské kurzy se hodí i jako dárek, tak koukněte do kalendáře, kdo co a kdy slaví a dopřejte mu možnost umět dělat sushi jako skuteční japonští mistři!
TIP na další online kurz: Tradiční vietnamská večeře s Khanhem Ta
Další články
Seznamte se s filozofií IKIGAI. Může vám pomoci změnit život k lepšímu
Marek Raditsch učí, jak zpracovat ryby: Kapr na asijský způsob, pošírovaný siven nebo tatarák z tuňáka
Helena Fléglová sbírala cukrářské tipy a triky ve světě. Teď je naučí i vás